رژیم جنرال موتورز چیست؟ + برنامه غذایی اصلی

1,727

برنامه رژیم جنرال موتورز اصلی یا رژیم غذایی GM یک رژیم لاغری است که برنامه غذا خوردن هفتگی تان را به گروه های غذایی خاص محدود می کند و به شما کمک می کند تا وزن قابل توجهی را فقط در طی یک هفته از دست بدهید. خوب به نظر می رسد، درسته؟

خب، هر برنامه رژیم غذایی که ادعا کند که وزن تان را در طی یک دوره زمانی کوتاه کم می کند یعنی یک رژیم لاغری سریع است ، محبوب می شود. برنامه رژیم جنرال موتورزاصلی نیز همینطور است. در این مقاله از بخش رژیم لاغری خوبشو به بررسی عوارض و فواید این رژیم پرداخته و ۳ برنامه هفتگی آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

رژیم جنرال موتورز چیست؟

رژیم جنرال موتورز اصلی یک برنامه ۷ روزه است که برای کارمندان این شرکت در دهه ۱۹۸۰ آغاز شد. گفته شده است که این شرکت هم با اداره غذا و دارو و هم با وزارت کشاورزی ایالات متحده، همکاری داشته است.

این رژیم غذایی به طور عمده از میوه های خام و سبزیجات تشکیل شده است. تعداد غذاهای گوشتی در این رژیم کم است. از این رو، رژیم غذایی GM بسیار محبوب است.


رژیم جنرال موتورز چیست

رژیم جنرال موتورز هندی گیاهی / غیر گیاهی

رژیم جنرال موتورز بسیار محبوب بوده و شامل مجموعه ای از دستورالعمل های محدود کننده رژیم غذایی است. با جایگزین کردن غذاهای گوشتی با سبزیجات، این رژیم غذایی می تواند به یک برنامه رژیم غذایی گیاهی GM نیز تغییر یابد.

نسخه معمولی رژیم غذایی GM هندی که هم می تواند برنامه رژیم گیاه خواری GM و هم برنامه رژیم غذایی غیر گیاه خواری GM باشد، این است.

 • روز ۱: خوردن میوه ها به جز موز
 • روز ۲: روز خوردن سبزیجات است
 • روز ۳: ترکیب میوه ها و سبزیجات به جز موز و سیب زمینی
 • روز ۴: شما می توانید برای ناهار و شام، شیر کم چربی و موز و سوپ مصرف کنید
 • روز ۵: گوشت قرمز بدون چربی و گوجه فرنگی، برنج قهوه ای. برای یک برنامه رژیم غذایی GM گیاهی، گوشت قرمز را با پنیر جایگزین کنید. علاوه بر این، می توانید خیار و پنیر را اضافه کنید.
 • روز ۶: گوشت قرمز بدون چربی با انواع سبزیجات و برنج قهوه ای توصیه می شود.
 • روز ۷: به سمت آب میوه های تازه، برنج قهوه ای و سبزیجات بروید.

برنامه ۷ روزه فوق، شبیه به یک برنامه رژیم غذایی معمول GM است. با این حال، در این سایت، ما هیچ برنامه رژیم غذایی را تبلیغ نمی کنیم.

رژیم لاغری سریع ۲۱۶ ، موفق ترین برنامه لاغری سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

 

نتیجه رژیم 216 موفق ترین برنامه لاغری

برای دریافت رژیم ۲۱۶ ( موفق ترین رژیم لاغری ۲۰۱۹ ) ، ابتدا روی دکمه « توضیحات بیشتر و سفارش » کلیک کرده و پس از مطالعه ویژگی های این رژیم ، طبق آموزش های موجود در همان صفحه این رژیم فوق العاده را دریافت کنید.  برنامه لاغری ۲۱۶ را میتوانید در کامپیوتر ، تبلت و تلفن همراه خود نیز مشاهده کرده و از آن استفاده کنید. 

ضمانت نامه 

درصوتی که بعد از استفاده صحیح از این رژیم وزن و سایز شما تغییر نکرد و از عملکرد برنامه لاغری ۲۱۶ رضایت نداشتید میتوانید با بخش پشتیبانی سایت خوبشو تماس گرفته و تمام مبلغ پرداختی را به صورت تمام و کمال پس بگیرید.

تخفیف موفق ترین برنامه لاغری

توضیحات بیشتر و سفارش ( کلیک کنید )

هدف پیروان این رژیم غذایی

 • کاهش اضافه وزن بدن
 • بهبود خلق و خو و احساسات که این به دلیل اثر این رژیم بر پاکسازی و سم زدایی بدن می باشد
 • مصرف کالری مناسب
 • داشتن تناسب اندام و حفظ حجم بدنی نسبت به وزن بدن
 • پیشگیری از مشکلات چاقی که شامل آرتریت، فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی می باشد

توصیه می شود که این رژیم غذایی را با ورزش مناسب ترکیب کنید تا از خستگی و سایر خطرات مربوط به سلامتی جلوگیری کنید و وزن مطلوب خود را بدست آورید.


قوانین رژیم جنرال موتورز اصلی

برای اینکه نتیجه دلخواهی از این رژیم بگیرید باید قوانین زیر را حتما رعایت کنید:

 • بدن خود را هیدراته نگه دارید. حتما روزانه ۱۰ الی ۱۵ لیوان آب مصرف کنید.
 • از مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید زیرا هم اثرات این رژیم غذایی را کاهش می دهد و هم اینکه مایعات بدن را بیشتر دفع می کند.
 • قهوه و مواد کافئین دار را فقط از روز هفتم می توانید وارد برنامه غذایی خود کنید.

معایب و مزایای رژیم غذایی GM

اگر برای رفتن به یک مراسم عروسی، یا خوب به نظر رسیدن در یک برنامه یا فستیوال به شروع یک برنامه رژیم غذایی GM فکر می کنید؛ باید آگاه باشید که رژیم جنرال موتورز اصلی در بسیاری از نقاط ضعف دارد، اما به طور کل دارای مزایا و معایبی است.

رژیم جنرال موتورز

مزایا رژیم لاغری جنرال موتورز:

 1. بدن را پاک می کند و سموم را از بین می برد
 2. وضعیت ذهنی و نگرش فرد را برای یک دوره کوتاه بهبود می بخشد.

عوارض رژیم جنرال :

اگرچه رژیم جنرال موتورز نتایج مثبتی در قالب تناسب اندام و کاهش وزن ایجاد می کند، اما می تواند باعث بروز خطرات و مشکلاتی شود که ممکن است از مزایای آن فراتر رود. در ادامه عوارض این رژیم غذایی را مورد بررسی قرار می دهیم:

۱٫ محدودیت غذا: این رژیم غذایی محدودیت های زیادی دارد. چنین رژیمی برای پیروی در بلندمدت مناسب نیست و پیامدهای فراوانی هم دارد.

۲٫ برای همه مناسب نیست: این رژیم برای کودکان، زنان باردار و کسانی که از بیماری های خاصی رنج می برند، مناسب نمی باشد.

۳٫ بروز چندین عارضه سلامتی: کسانی که این رژیم غذایی را می گیرند، از مشکلاتی همچون ریزش موی تدریجی و یا حتی ریزش موی ناگهانی، همراه با سردرد و خشک شدن پوست در چند روز اول این رژیم، شکایت دارند.

به همین دلیل است که توصیه می شود جلوگیری از کمبود آب بدن، میزان زیادی آب آشامیدنی بنوشید. کم خونی، خستگی و ضعف عمومی از دیگر خطرات بهداشتی این رژیم غذایی است.

۴٫ رژیم سخت: رژیم لاغری جنرال موتورز اغلب به خاطر سختی آن مورد انتقاد قرار می گیرد. با توجه به محدودیت های بیش از حد مواد غذایی در این رژیم، افراد معمولا در روز سوم و چهارم احساس گرسنگی زیادی می کنند.

۵٫ می تواند به کاهش سرعت متابولیسم بیانجامد: یکی از مشکلات مربوط به این رژیم غذایی این است که می تواند باعث کاهش سرعت متابولیسم شود زیرا انتخاب مواد غذایی شما به طور چشمگیری محدود می شود.

۶٫ کاهش وزن تنها سطحی: در طول رژیم غذایی ممکن است احساس کنید که وزن خود را از دست داده اید، اما احتمالا وزن آب را از دست داده اید که وقتی شروع به خوردن غذای منظم می کنید، به راحتی به دست می آورید.

۷٫ کمبود ویتامین ها و مواد معدنی بدن: به دلیل محدودیت های غذایی و کاهش مواد غذایی مصرفی، میزان ویتامین و مواد معدنی دریافتی روزانه نیز کاهش پیدا می کند.

۸٫ نیاز به تحمل و اراده زیاد: هر رژیم غذایی سختی، نیاز به تحمل و اراده بالایی دارد. نقض کردن هر یک از قوانین در این رژیم باعث می شود که از رسیدن به هدف باز مانده و شکست بخورید.

۹٫ یکنواختی: مصرف تنها میوه ها و سبزیجات در ابتدای برنامه رژیم غذایی و نگه داشتن یک بررسی مداوم در مصرف آب می تواند رژیم غذایی را یکنواخت کرده تا جایی که فرد، تمام انگیزه هایش را از دست بدهد.

۱۰٫ تشنگی و کمبود آب بدن: پیروان رژیم جنرال موتورز اصلی معمولا از تشنگی و کم آبی ناگهانی رنج می برند زیرا بدن از مایعات برای تقویت متابولیسم استفاده می کند. بنابراین توصیه می شود مقدار زیادی آب بنوشید تا هیدراته بودن خود را حفظ کنید.

۱۱٫ منجر به ضعف عضلانی ناگهانی می شود: در طی روزهای اولیه برنامه، بافت های عضلانی از مقادیر کافی پروتئین که منجر به ضعف عضلانی می شوند، محروم می شوند.

رژیم کانادایی ۱۵ روزه یکی از معروف رژیم های لاغری سریع در جهان می باشد. در مقاله زیر در کلینیک خوبشو به طور کامل این رژیم را بررسی کرده ایم.

رژیم کانادایی ؛ لاغری سریع در ۱۵ روز با رژیم کانادایی اصلی

چند نکته مهم دیگر

این برنامه رژیم غذایی گیاهی/ غیر گیاهی از گلیکوژن ذخیره شده (کربوهیدرات ساده) برای بقاء بدن استفاده می کند که این امر ممکن است به ضعف بدن منجر شود.

عوارض جانبی مانند سردرد را به وجود می آورد. اگر بدن تان در طول رژیم جنرال موتورز ، استفاده از تمام کربوهیدرات های ذخیره شده را شروع کند، شروع به وارد شدن به حالت گرسنگی می کند، در این حالت پروتئین موجود در عضلات بدن برای حفظ بدن استفاده می شوند.

این امر منجر به تولید مواد سمی می شود که باعث سردرد می شود. در حالی که سعی در از دست دادن وزن دارید، احساس خستگی می کنید و تمام پروتئین عضلانی را از دست می دهید.

رژیم غذایی جنرال موتور از نیاز به فعالیت جسمانی، پس از آغاز رژیم غذایی GM حمایت نمی کند که این به شخص احساس خستگی می دهد و همچنین در مورد تکنیک های پخت و پز سالم که بعد از رژیم غذایی، می تواند وزن را کنترل کند، صحبت نمی کند.


رژیم جنرال موتورز

خطرات عمده رژیم جنرال موتورز

شما با خوشحالی رژیم غذایی خود را ادامه می دهید، اما نمی دانید که عوارض جانبی خطرناک آن چیست.

۱- باعث کاهش وزن سریع می شود:

این رژیم غذایی دارای فیبر بالا و پروتئین ، چربی و کربوهیدرات کم است که منجر به کاهش سریع وزن می شود. این باعث می شود بدن شما مواد مغذی مورد نیاز را دریافت نکند.

۲- می تواند کاهش متابولیسم را کاهش دهد:

اگرچه رژیم جنرال موتورز یک رژیم غذایی کم کالری است، اما شما ممکن است در بدن تان کاهش متابولیسم را تجربه کنید که مانع از حفظ وزن شما می شود.

۳- باعث کمبود آب می شود:

همچنین ممکن است که بدن از کمبود آب رنج ببرد زیرا بدن از مایعات برای متابولیسم استفاده می کند.

۴- اثرات جانبی قابل ملاحظه ای را وارد می کند:

عوارض ناشی از رژیم غذایی گیاهی شامل سردرد، ضعف و گرسنگی است.


برنامه رژیم غذایی GM و افزایش وزن

یکی از نقاط ضعف برنامه رژیم جنرال موتورز اصلی یا برنامه رژیم گیاهی GM این است که کاملا پروتئین را نادیده می گیرد. این باعث می شود که در طول رژیم غذایی پروتئین کمی به بدن وارد شود و در کوتاه مدت باعث کمبود پروتئین در بدن می شود.

همانطور که همه ما می دانیم، پروتئین ها بلوک های ساختمانی بدن ما هستند. از این رو، میزان ناکافی آن، بر عضلات، مو و پوست تاثیر می گذارد.

نظر نهایی در مورد نسخه هندی رژیم لاغری جنرال موتورز

به طور کلی، نسخه هندی رژیم غذایی GM یا برنامه رژیم غذایی GM رژیم محدود کننده ای است که باعث می شود تمام پروتئین عضلانی را از دست بدهید زیرا در چند روز اول، بافت عضلانی، قادر به جذب مقدار کافی پروتئین نیست و این رژیم غذایی به ضعف عضلانی منجر خواهد شد.

رژیم غذایی گیاهی کمبود فعالیت بدنی را در خود دارد و در مورد تکنیک های پخت و پز سالم یا ترکیب غذاهایی از گروه های غذایی مختلف صحبت نمی کند. پس از انجام یک برنامه رژیم غذایی هفت روزه، به عادات غذایی عادی تان بر می گردید. پس حتما به این نکته در رژیم جنرال موتورز اصلی دقت کنید.

شما تمام وزنی را که از دست داده اید به دست خواهید آورد زیرا متابولیسم قادر نخواهد بود کالری مصرف شده را پردازش کند. بنابراین، بدن چربی را ذخیره می کند و در نهایت شما را چاق می کند.

به همین دلیل است که توصیه می شود که به جای انجام کورکورانه رژیم غذایی ای که گروه های غذایی را محدود می کند یا حتی به شما گرسنگی می دهد، یک رژیم متعادل را انتخاب کنید که شامل تمام گروه های غذایی در مقادیر مورد نیاز است.


حفظ وزن پس از برنامه رژیم لاغری جنرال

رژیم ناگهانی، ناسالم است و هدف آن کاهش وزن در درازمدت نیست. این رژیم باعث عدم وجود مواد مغذی ضروری است که منجر به خستگی، کسلی، افسردگی و اختلالاتی در خوردن می شود.

این سایت به هیچ رژیم ناگهانی ای اعتقاد ندارد و به شما اجازه می دهد تا وزن خود را با خوردن غذاهای غنی از ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین، کربوهیدرات ها و چربی ها از دست بدهید.

برنامه رژیم غذایی این سایت مانند هر نوع رژیم دیگری نیست و سلامتی تان را از طریق کمک به شما برای هدایت به سمت یک زندگی مثبت بهبود می بخشد. همچنین تضمین می کند که غذاهای مناسب را بخورید و از لحاظ ذهنی و فیزیکی قوی نگه داشته شوید.

رژیم جنرال موتورز اصلی

برنامه رژیم جنرال موتورز برای کاهش وزن در ۴ هفته

وعده های غذایی هفته اول هفته دوم
صبح زود ۱ میوه به انتخاب شما + ۳-۴ دانه مخلوط ۱۰ میلی لیتر آب گوجه فرنگی + ۵ تا ۶ عدد  بادام و گردو
صبحانه ساندویچ پانایر (paneer) با نعناع / ۲ سمبار ۲ پن کیک سبزیجات متوسط با سوپ سمبار
بین روز ۴ عدد گردو و ۲ عدد خرما / میوه به انتخاب شما ۱ لیوان مکمل پروتئین ترکیب شده با شیر / آب میوه
قبل نهار ۱ بشقاب سالاد ترجیحا با چاشنی سرکه ۱ کاسه سوپ مینسترون با سبزیجات و ماکارونی
نهار برنج قهوه ای + سبزیجات ا کاسه سوپ گیاهی / رقیق + ۱ کاسه پالس چات پخته شده
بعد از ظهر ۱ لیوان شیر پرچرب ۱ لیوان شیر پرچرب
میان وعده ۱ لیوان مکمل پروتئین + هوموس با سبزیجات ۱ عدد میوه به انتخاب شما + ۱ فنجان چای سبز
شام ۱ کاسه گروی مرغ + سالاد + ۱ کاسه کشک کم چرب ۱ پاراتا سبزیجات + رایتا
بعد از شام ۴-۵ دانه آجیل / ۱ لیوان شیر گرم کم چرب ۱ لیوان مکمل پروتئین ، اگر در میان وعده مصرف نکرده اید
هفته سوم هفته چهارم
صبح زود ۱۰ میلی لیتر اسپیرولینا یا آب سبزی برگ سبز + ۱ میوه به انتخاب شما ۱۰ میلی لیتر آبموه آلما + ۳-۴ عدد گردو و بادام
صبحانه ۱ کاسه سبزیجات پاشا با کلم بروکلی / ۳-۴ دالد پدو همراه با سمبارد ۲ دال پارانتاس متوسط + ۱ کاسه پنیر کم چربی
بین روز ۱ میوه به انتخاب شما / ترکیبی از دانه های مختلف / ۲ قاشق غذاخوری از ترکیب تریل ۳-۴ عدد میوه خشک
قبل نهار ۱ کاسه سالاد جوانه گندم/ ۱ کاسه سوب مخلوط سبزیجات ا کاسه سالاد جوانه/ کاسه سالاد مرغ یا ماهی گریل شده
نهار ۱ کاسه خوراک گیاهی یا غیرگیاهی( غذاهای دریایی، ماهی، مرغ)، ۱ کاسه عدسی رقیق ۱ کاسه عدسی ، ۱ کاسه مخلوط سبزیجات
میان وعده ۱ فنجان مخلوط آب اسپیرولینا و سبزیجات ۱ فنجان ذرت پخته شده یا آبپز+ ۱ فنجان قهوه یا چای سبز
شام ۱ کاسه سالاد  مخلوط میوه و سبزیجات ۱ کاسه سالاد  مخلوط میوه و سبزیجات + ا کاسه پوره غیر گیاهی
بعد از شام ۱ لیوان مکمل پروتئین ۱ لیوان شیر گرم

نمونه برنامه هفتگی جنرال موتورز در ۷ روز

روز برنامه غذایی
روز اول هر تعداد از میوه ها، به جز موز، ترجیحا خربزه و ملون و گرمک. در این روز بدن شما برای روزهای بعدی آماده می شود.

 

روز دوم سبزیجات خام یا پخته شده، یک سیب زمینی پخته شده، با نانی که بر روی آن کره صبحانه مالیده شده باشد.

 

روز سوم مقدار نامحدودی از میوه ها و سبزیجات به استثنای موز و سیب زمینی.

 

روز چهارم ۳ لیوان شیر به همراه ۸ موز. میزان قند مصرفی در این روز کاهش پیدا می کند.

 

روز پنجم ۶ عدد گوجه فرنگی، تکه های کوچکی از گوشت گاو کباب شده یا پخته شده.

 

روز ششم گوشت مرغ یا ماهی کبابی شده (هر مقداری که بخواهید) یا پنیر و سبزیجات.

 

روز هفتم برنج قهوه ای، آب میوه و مصرف سبزیجات زیاد در این روز.

 

 


آیا رژیم جنرال موتورز کار می کند؟

رژیم جنرال موتورز ، به طور عمده برای ارتقاء و حفظ سلامت و تناسب کارکنان جنرال موتورز توسعه یافت. با این حال، اثربخشی آن هنوز یک علامت سوال است. در حالی که موفق به از بین بردن وزن اضافی در مدت زمان اندک شده است، چندین عارضه جانبی نیز از این رژیم حاصل شده است.

برای به دست آوردن مزایای استفاده از این رژیم، باید برای شرایطی سخت خود را آماده کنید. این یک رژیم غذایی سخت است. در پی رعایت رژیم غذایی، نظارت پزشکی مناسب و مشاوره منظم با پزشک لازم است.

اما اگر به درستی انجام شود، ممکن است قطعا منجر به کاهش وزن شود.

رژیم کتوژنیک یکی از معروف ترین و موثر ترین رژیم های لاغری در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ می باشد. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله اختصاصی این رژیم در کلینیک خوبشو مراجعه کنید.

رژیم کتوژنیک چیست؟ + نمونه برنامه


جمع بندی

در پایان باید بگوییم که رژیم لاغری جنرال موتورز به هیچ وجه سالم نیست. طبیعی است که اگر غذا نخورید، در کوتاه مدت وزن خود را از دست می دهید. بنابراین، رژیم غذایی GM مناسب از دست دادن وزن نیست.

در اینجا یک برنامه رژیم غذایی ۴ هفته ای آورده شده است که به کاهش وزن و ماندگاری در آن وزن، کمک می کند؛ می توانید آن را امتحان کنید.

لطفا نظرات و تجربیات خود را در مورد رژیم لاغری جنرال موتورز در زیر این پست و بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: کلینیک خوبشو

امتیاز به رژیم جنرال موتورز چیست؟ + برنامه هفتگی اصلی
 • مفید بودن رژیم جنرال موتورز
 • میزان موفقیت رژیم جنرال موتورز
 • میزان رضایت مخاطبین رژیم جنرال موتورز
 • کیفیت این مطلب در کلینیک خوبشو
5
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

پاسخی را بگذارید

درحال ارسال