در 21 روز 6 کیلو لاغر شوید (بیش از 10 هزار نفر از این رژیم استفاده کردند)
دریافت رژیم ویژه

زمان خوردن اسپند برای لاغری

51

در فرهنگ ایرانی ها ، اسپند ریشه ای طولانی دارد. همه ما از کودکی دیدیم که پدر و مادرمان از این دود کردن دانه سیاه اسپند برای رفع چشم زخم استفاده میکردند اما جالب است بدانید که اسپند خواص بسیاری دارد که در این مقاله شما را با آنها آشنا خواهیم کرد. یکی از خواص بسیار مهم و فوق العاده ی اسپند برای لاغر کردن است که در مقاله ی ” زمان خوردن اسپند برای لاغری ” به صورت مفصل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

زمان خوردن اسپند برای لاغری ؛ قبل از هرچیز اسپند را بهتر بشناسید 

زمان خوردن اسپند برای لاغری

زمان خوردن اسپند برای لاغری ، زمانی است که شما اسپند را بهتر شناخته و نحوه تاثیر گذاری آن بر متابولیسم بدن را بدانید. هرچه دانش شما نسبت به مواد خوراکی بیشتر باشد بهتر میتوانید بهترین زمان خوردن هرکدام را تشخیص دهید و در نهایت با استفاده از دانش وعلمی که پیدا میکنید سریع تر به هدف خود ، چه سلامتی باشد و چه لاغری ، خواهید رسید.

اسپند را به چه نام هایی میشناسند؟

اسپند اسم های مختلفی دارد که از جمله ی آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سپند
 • سداب شوری
 • هارمل
 • سداب آفریقایی

بیش از ۸۰۰۰ نتیجه موفق با رژیم ۲۱۶

نتایج رژیم 216

صدها وویس ، ویدیو و اسکرین شات از خوبشویی هایی که امسال با رژیم کتو ۲۱۶ خوبشو به موفقیت فوق العاده ای در کاهش وزن و سایز رسیده اند. روی دکمه زیر بزنید و نتایج را بررسی کنید.

دیدن نظرات و نتایج دیگران

ویژگی های فیزیکی اسپند

این گیاه ، گیاهی چند ساله  وبوته ای است که از نظر فیزیکی به اندازه ۳۰ الی ۵۰ سانت رشد کرده و برگ هایی باریک و  به سبز رنگ دارد . گل های این گیاه به رنگ سفید متمایل به سبز است و دارای طبعی گرم و خشک است. شکل قرار گیری دانه های اسپند بسیار جالب است. درون هر کپسول میوه ی این گیاه بوته ای سه حفره قرار دارد که در هر حفره میتوانید تا ۵۰ عدد دانه اسپند را بیابید.

این گیاه به در مناطق آسیایی یافت میشود و به عبارتی بومی آسیا است اما در حال حاضر به کشورهای آمریکایی واروپایی نیز انتقال داده شده و در آنجا نیز کاشته میشود. همانطور که گفته شد دانه های اسپند برای ما ایرانی ها از قدیم الایام یادآور رفع پلیدی ها بوده و در واقعیت هم از نظر علمی دود اسپند خاصیت ضد عفونی کننده داشته و همچنین دافع حشرات مزاحم نیز هست.

با خواص اسپند بیشتر آشنا شوید

در ادامه مقاله ی ” زمان خوردن اسپند برای لاغری ” شما را با خواصی آشنا خواهیم کرد که قطعا بعد از دانستن آنها مصمم خواهید شد تا این دانه ی مفید و فوق العاده را برنامه غذاییتان اضافه کنید. این خواص عبارتند از :

لیست خواص اسپند

 • خاصیت ضد افسردگی دارد میتوانید از دمنوش این گل ودانه ی این گیاه برای این منظور استفاده کنید.
 • آرامش بخش است ، برای استفاده اسپند به منظور خاصیت آرامش بخش بودنش میتوانید مانند مورد قبل از دمنوش آن استفاده کنید.
 • افزایش دهنده شیر مادران است و در طب سنتی به برای مادرانی که دچار شیر کم هستند تجویز میشود.
 • ضد کرم و انگل روده
 • بالا بردن توان جنسی
 • درمانی مناسب برای رماتیسم است
 • ضد میکروب و پاک کننده است
 • بسیار مناسب برای تسکین درد معده برای افرادیست که از این درد رنج میبرند
 • اگر مشکل بیخوابی دارید این دانه جادویی را به شما پیشنهاد میدهیم
 • زمان قائدگی را در خانم ها تنظیم میکند و همچنین قاعده آور است
 • تب بر
 • درمان کننده آسم
 • درمان سنگ های صفراوی
 • اگر مداوم سکسکه میکنید ، از این دانه استفاده کنید
 • درمان افتاگی رحم در خانم ها
 • درمان درد های عصبی
 • درمان بیماری های ادراری
 • اگر حالت تهوع دارید از این دانه استفاده کنید ، برای این کار میتوانید از جوشانده اسپند به همراه عسل و روغن کنجد استفاده کنید.
 • دانه های گیاه اسپند یک شفا دهنده برای رفع کری گوش است به طوری که به توصیه پزشکان طب سنتی میتوانید دانه های اسپند را درون آب ترب و روغن زیتون جوشانده و چند قطره از آن را درون گوش بچکانید.
 • از دانه های اسپند برای افراد لاغری که تمایل به اضافه وزن نیز دارند پیشنهاد میشود.
 • یکی دیگر ازخواص این دانه ارزشمند درمان درد آزار دهنده دندان است. این گیاه به طور طبیعی یک مسکن برای دندان درد محسوب میشود.
 • رفع قرمزی چشم ها

آیا اسپند معجزه می کند؟

احتمالا تا این قسمت از مقاله ی ” زمان خوردن اسپند برای لاغری ” از خواص بینظیر این دانه ی کوچک تیره رنگ انگشت به دهان مانده اید. اینجاست که میتوانیم به قدرت بی انتهای خداوند متعال پی ببریم و شاکر او باشیم چرا که تنها اوست که میتواند از یک دانه ریز و سیاه رنگ یک معجزه طبیعی بسازد.

اینها تنها بخشی از خواص اسپند بود که بیان شد . پیشنهاد میکنیم که بقیه خواص این گیاه را در ادامه بخوانید و سپس به سراغ خواندن خاصیت لاغر کننده و همچنین زمان خوردن اسپند برای لاغری بروید. هرچه بیشتر درمورد این گیاه مفید اطلاعات کسب کنید بیشتر به خوردن آن ترغیب میشوید.

خواص گیاه اسپند برای سر و گردن 

همانطور که گفتیم اسپند برای رفع ناشنوایی گوش ها ، تسکین درد دندان و تقویت چشم و بیماری های چشمی بسیار مناسب است.

خواص مغذی و عصبی اسپند 

درمان بسیار از بیماری ها مانند صرع و تشنجات است . همچین مصرف آن باعث ایجاد شجاعت در افراد میشود. علاوه بر اینها استرس و فراموشی را نیز درمان کرده و ضد بیماری پارکینسون است.مسکن درد ها بوده و به نحوی مخدرو مستی آور نیز هست.

خاصیت های گیاه اسپند برای ریه 

اسپاسم را درمان و التهاب و بلغم را از ریه دور میکند. اگر سینه خشکی دارید و دائما سرفه های خشک میکنید این را بدانید که اسپند یک خلط آور طبیعی است.همچنین ضد حساسیت و ضدعفونی کننده نیز میباشد.

خواص هورمونی اسپند 

شاید برایتان عجیب باشد ولی اسپند هم برای افرادی مناسب است که دارای چاقی شکمی هستند و هم برای افرادی مناسب است که میخواهند از شر لاغری راحت شوند. همچنین برای درمان فشار خون پایین مناسب بروده و برای خانم ها افزایش دهنده شیر و قاعده آور نیز هست.

تقویت کننده قدرت جنسی ، درمان اختلالات قاعدگی ، ایجاد کننده شرایط بارداری مجدد برای خانم ها ، و درمانی برای افتادگی رحم به شمار می آید.

اسپند بخورید تا شجاع شوید

در بدن همه ما بلغم وجود دارد اما نه به یک اندازه! افرادی که دارای بلغم زیادی هستند ، شجاعت کمتری دارند. اگر میخواهید شجاع باشید به شما مصرف ۴۰ روزه اسپند به اندازه یک قاشق چای خوری را پیشنهاد میدهیم. اگر با خوردن آن مشکل دارید میتوانید آن را دود کرده و غلاوه بر خواص ذکر شده از خاصیت ضد عفونی کننده آن نیز بهره ببرید.

زمان خوردن اسپند برای لاغری

زمان خوردن اسپند برای لاغری ؛ اسپند ، درمانی برای چاقی

زمان خوردن اسپند برای لاغری عنوانی است که در این قسمت از مقاله به آن میپردازیم. از هرچه بگذریم سخن دوست خوش تر است بنابراین اگر از چاقی شکمی رنج میبرید با ما همراه باشید و این نکته را بدانید هرچه تا الان در مورد اسپند یا اسفند توضیح داده شد تنها بخشی از خواص آن هستند و به گفته بزرگترین اطبا ، اسپند ۷۰ بیماری را درمان میکند.

اگر جزو دسته ای از افراد هستید که ازچاقی شکم رنج میبرید ، به شما توصیه میکنیم از اسپند به اندازه روزی ۳ دانه تا یک قاشق مرباخوری استفاده کنید. بهتر این است که هر روز بعد از اینکه از خواب بیدارد شدید ، با شکم گرسنه و هنگام ناشتا اسپند را مصرف کنید.دانه های اسپند را با یک لیوان  همانند زمانی که قرص میخورید ، ببلعید. اسپند با طبع گرم و خشکی که دارد بلغم را از شما دور کرده و درنهایت باعث لاغر شدن شکم در افرادی میشود که از این موضوع آزرده خاطرهستند.

امیدواریم مقاله ی  ” زمان خوردن اسپند برای لاغری ” برای شما عزیزان مفید بوده باشد. اگر میخواهید همه چیز را درمور انواع رژیم های غذایی ، برنامه های غذایی و همچنین برنامه های ورزشی بدانید پیشنهاد میکنیم به سایر مطالب سایت سر بزنید.

این مطلب را از دست ندهید : قورت دادن سیر خام برای لاغری
51 نظرات