در 21 روز 6 کیلو لاغر شوید (بیش از 10 هزار نفر از این رژیم استفاده کردند)
دریافت رژیم ویژه

صبحانه رژیمی ؛ ۳۰ دستور برنامه صبحانه رژیمی برای لاغری

0

باید بدانید که صبحانه رژیمی ، یکی از بهترین راه ­حل ­ها برای داشتن یک متابولسیم خوب در طول روز است. منظور از متابولیسم سوخت و ساز بدن است. برای موفقیت در یک رژیم لاغری داشتن یک برنامه غذایی که  متابولسیم بدن در یک وضعیت مناسب قرار دهد از اهمیت ویژه ­ایی برخوردار است.

صبحانه رژیمی چطور باعث کاهش وزن می شود؟

باید بدانید که خوردن صبحانه به­ عنوان اولین وعده غذایی تاثیر بسزایی در کنترل میزان اشتها خواهد داشت. این امر باعث می­شود تا از ریزه­ خواری­ های نابجا پرهیز شود و در نتیجه فرد با کاهش وزن رو ­به­ رو می­شود.

معمولا افراد در ریزه ­خواری­های خود به سراغ مصرف انواع شیرینی می­روند، در واقع داشتن صبحانه رژیمی میل به شیرینی­خوردن شما را به ­طور موثری کنترل خواهد کرد.

بسیاری از افراد به ­بهانه کاهش وزن وعده صبحانه را از برنامه غذاییخود حذف می­کنند! باید بدانید که برای کاهش وزن، داشتن یک صبحانه رژیمی، نقش بسزایی را در این زمینه ایفا می­کند و حذف صبحانه با این هدف توصیه نمی ­شود و جالب است که بدانید افرادی که در رژیم غذایی خود وعده صبحانه را حفظ کردند زودتر به کاهش وزن دست­یافته­ اند.

صبحانه حذف شدنی نیست!

با داشتن یک صبحانه رژیمی مناسب بدن میزان قابل قبولی از پروتئین و کربوهیدرات را جذب خواهد کرد و در نتیجه انرژی لازم برای انجام فعالیت ­های روزانه برای فرد فراهم می­شود.

همیشه به­ یاد داشته باشید که صبحانه اصلی­ ترین وعده غذایی است و حذف آن نه تنها کمکی به کاهش وزن نخواهد کرد بلکه ممکن است باعث بروز آسیب نیز شود.  با داشتن یک صبحانه رژیمی در طول روز احساس سیری خواهید داشت.

صبحانه رژیمی چطور باعث کاهش وزن می شود؟

زمانی که وعده صبحانه را حذف می­کنید بدون اینکه بخواهید در طول روز میزان کالری بیشتری را دریافت خواهید کرد و این امر منجر به اضافه ­وزن شما خواهد شد. وعده صبحانه انرژی شما در طول روز است بنابراین به­جای حذف به فکر بهینه کردن آن باشید تا با حفظ سلامتی رژیمی موفق داشته باشید.

در یک  برنامه صبحانه رژیمی متعادل می ­توانید میزان فیبر و ویتامین ­های بیشتر را برای بدن فراهم آورید. همچنین استفاده از کربوهیدرات و پروتئین در وعده صبحانه می­تواند نیاز بدن به این دو ماده غذایی را در طول روز تامین نماید.

فواید برنامه صبحانه رژیمی برای لاغری

صبحانه رژیمی بر اضافه وزن و یا کاهش آن تاثیر مستقیمی دارد. داشتن یک وعده غذایی نامناسب در صبح می­تواند منجر به اضافه وزن شود و در­عین­حال یک صبحانه رژیمی مناسب می­تواند منجر به لاغری و کاهش وزن شود.

برای این منظور بهتر است در وعده صبحانه خود از موادی استفاده کنید که میزان فیبر بالایی داشته باشند تا احساس سیر بودن را برای شما مهیا کنند. در این حالت به بهانه گرسنه بودن دیگر به ­سراغ مواد خوراکی نخواهید رفت و با گذشت زمان کاهش وزن را تجربه خواهید کرد.

البته هدف این نیست که مواد حاوی کربوهیدرات حذف شوند، بلکه در صدد رسیدن به یک تعادل غذایی مناسب برای شروع روز هستیم. داشتن یک صبحانه رژیمی مناسب و متعادل، کاهش  ناراحتی­های قلبی و عروقی را به ­همراه خواهدداشت. به همین دلیل حذف صبحانه و یا استفاده از مواد غذایی که بیش از حد شیرین است اصلا توصیه نمی­ شود.

شیرینی زیادی نخورید

با مصرف بیش­ از اندازه شیرینی در وعده صبحانه به یک سیری کاذب خواهید رسید و برای جبران آن در طول روز دوباره به سراغ مواد غذایی رفته و در نتیجه با اضافه وزن مواجه خواهید شد.

اضافه وزن نیز با حملات قلبی رابطه مستقیم دارد. هر چقدر چاق­تر باشید به همان میزان از دور کمر بیشتری برخوردار خواهید بود و در نتیجه بیشتر در معرض حملات قلبی و عروقی قرار خواهید گرفت.

با صبحانه رژیمی به میزان قابل توجهی می­توانید سلامتی قلبی و عروقی خود را تامین کنید. همچنین استفاده از یک برنامه صبحانه رژیمی مناسب می­تواند منجر به تقویت سیستم گوارشی نیز شود.

در برنانه ­های رژیمی سعی می­شود تا بیشترین میزان کالری در وعده صبحانه برای بدن فراهم شود و کمترین میزان آن در وعده شام. افرادی که این شیوه از رژیم را دریافت کرده­اند زودتر از سایرین به وزن ایده ­آل خود رسیده­اند.

توجه داشته باشید به بهانه مفید بودن وعده صبحانه، مجاز به زیاده­روی در خوردن نیستید. باید به این نکته توجه کنید که خوردن غذاهای سالم در وعده صبحانه را نیز باید کنترل کرد تا منجر به کاهش وزن شود.

انواع صبحانه رژیمی مقوی و در عین حال ساده

برای داشتن یک صبحانه رژیمی حتما نگاهی ویژه به انواع میوه ­ها داشته باشید. بسیاری از افراد در رژیم صبحانه از آبمیوه ­های صنعتی استفاده می ­کنند.

باید بدانید که این نوع از نوشیدنی ­ها مقدار قابل توجهی قند دارند و از همین رو گزینه مناسبی برای وعده صبحانه نیستند چرا که به سرعت قند خون را بالا می­برند. به همین علت بهتر است از میوه و یا آبمیوه­ های طبیعی در برنامه صبحانه رژیمی استفاده کنید.

یکی دیگر از گزینه ­های مناسب برای این وعده غذایی تهیه انواع اسموتی ­هاست. معادل فارسی اسموتی نرم ­نوش است.

معرفی اسموتی ها

اسموتی یک نوع نوشیدنی از ترکیب میوه­ های مختلف فصل است که می­تواند با عسل، شکلات، ماست و شکر ترکیب شود. این نوشیدنی خوشمزه تنوع زیادی دارد و می­تواند به عنوان یک گزینه مناسب برای برنامه صبحانه رژیمی باشد.

معرفی اسموتی ها در صبحانه رژیمی

اسموتی گزینه ­ایی مناسب برای تامین انواع  ویتامین­ ها، فیبر و انواع مواد معدنی در وعده صبحانه است. این صبحانه رژیمی به سرعت حاضر می­شود.

میوه های خشک را جدی بگیرید

استفاده از میوه ­های خشک مانند انجیر نیز در برنامه صبحانه رژیمی توصیه می­شود. از این میوه ­ها نیز غافل نشوید:

خرما، تمشک، توت سیاه، گلابی، آووکادو، کامکوات، شاه ­توت، زردک، انواع مغزها مانند پسته، گردو، بادام و  نارگیل.

فیبر مهم است

از دیگر انواع صبحانه رژیمی می­توان به غذاهای فیبردار اشاره کرد. برای این منظور کافی است تا عدسی را در برنامه صبحانه رژیمی خود داشته باشید.

فیبر باعث کاهش چربی شده و میزان کلسترول خون را نیز متعادل نگه­ می دارد و در­عین احساس سیری به شما می­دهد بدون اینکه مجبور باشید کالری اضافی دریافت کنید.

علاوه بر عدس می­توانید لوبیای چیتی و قرمز را در برنامه صبحانه رژیمی خود قرار دهید. این حبوبات سرشار از فیبر بوده و می­توانند پروتئین مورد نیاز بدن را نیز تامین نمایند.

تخم ­مرغ پخته ، گزینه ­ایی دیگر برای یک صبحانه رژیمی است. با خوردن تخم ­مرغ آبپز به ­میزان کافی کالری و پروتئین دریافت نمایید.

جو پوست کنده

استفاده از جو پوست­ کنده نیز دربرنامه صبحانه رژیمی پیشنهاد می­شود. این خوراکی سرشار از فیبر است و مطمئن باشید با خوردن آن در وعده صبحانه در طول روز احساس گرسنگی نخواهید داشت.

همچنین بخوانید : صبحانه کتوژنیک ؛ ۵ دستور غذایی ویژه صبحانه کتویی

۵ ماده غذایی مفید در برنامه صبحانه

برنامه صبحانه رژیمی می­تواند شامل انواع مواد غذایی جهت تامین ویتامین، فیبر، پروتئین، کربوهیدرات و قند بدن باشد. آنچه که در وعده صبحانه به آن اهمیت داده می ­شود متعادل کردن دریافت ارزش­های غذایی است.

۱٫ خرما :

خرما یکی از بهترین مواد غذایی است که می­توانید در برنامه صبحانه رژیمی از آن استفاده نمایید. خرما پاسخی مناسب به میل و هوس شما به شیرینی است.

این ماده غذایی به­ سادگی می ­تواند افت قند خون را جبران کند و در عین حال انرژی مورد نیاز بدن را در طول روز تامین نماید. این ماده غذایی سرشار از ویتامین­های E, C, B,   و A  است.


۲٫ دانه کتان :

اگر به دنبال کاهش وزن هستید حتما با دانه کتان برخورد داشته­اید. استفاده از این مواد غذایی در برنامه صبحانه رژیمی تاثیر بسزایی در کاهش وزن خواهد داشت.

فیبر موجود در دانه کتان قادر به جذب آب است و همین امر باعث می­شود تا هضم آن با کندی مواجه شود و در نتیجه شما مدت زمان بیشتری احساس سیری خواهید داشت. تخم کتان سرشار از اسید­های چرب امگا ۳  و آنتی­اکسیدان است.


۳٫ ماست :

استفاده از ماست نیز می­تواند گزینه مناسبی در برنامه صبحانه رژیمی باشد، بخصوص برای آن­دسته از افرادی که نسبت خوردن شیر حساس هستند. با مصرف ماست در صبحانه پروتئین مورد نیاز بدن را به ­راحتی تامین خواهید کرد.

ماست حاوی پروتئینی به ­نام وی ( whey protein ) است که هضم آن برای دستگاه گوارش بسیار ساده ­تر از انواع دیگر است.

می­توانید از ماست به­ صورت ساده در برنامه غذایی خود استفاده نمایید و یا اینکه آن را با میوه ­های تازه ترکیب کرده و مصرف نمایید. افرادی که از ماست دربرنامه صبحانه رژیمی خود استفاده کرده­اند؛ با کاهش وزن خوبی مواجه بوده ­اند.

هنگام استفاده از این ماده غذایی بهتر است از نوع کم­ چرب و تازه آن استفاده نمایید. در ماست­ هایی که به­ صورت صنعتی تولید می­شوند معمولا از مواد نگهدارنده و روغن گیاهی پالم استفاده می ­شود که همین امر بر روند کاهش وزن  و حفظ سلامتی تاثیر منفی خواهد داشت.


۴٫ مغزها :

استفاده از انواع مغز­ها نیز در برنامه صبحانه رژیمی توصیه می­شود. در این میان می­توان به کره بادام­زمینی اشاره کرد. کره بادام زمینی به میزان لازم دارای چربی­های مفید، پروتئین، فیبرو کربوهیدرات است.

در هر دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی حدود ۹۰ کالری انرژی وجود دارد.

۵٫ سیب زمینی :

سیب ­زمینی شیرین نیز منبع غنی از کربوهیدرات است که مصرف اندازه آن دربرنامه صبحانه رژیمی می تواند نیاز بدن به کربوهیدرات را پاسخ دهد. بهتر است سیب­زمینی را به­ صورت آبپز  و یا کبابی مورد استفاده قرار دهید.

به­ طور کلی استفاده از غلات کامل در برنامه صبحانه رژیمی توصیه می­شود. غلاتی مانند گندم و جو به­ راحتی می­توانند ما را سیر نگه­دارند و انرژی مورد نیاز بدن را فراهم آورند.


۵ دستور صبحانه رژیمی بدون کربوهیدرات

۱٫ بیسکوییت گندم :

بیسکوییت گندم

بیسکویت گندم گزینه ­ایی مناسب برای صبحانه رژیمی می­باشد که کمترین میزان کربوهیدرات را دارد. این غذا دارای انواع مواد معدنی مانند آهن، پتاسیم، کلسیم و منیزیم می­باشد  و همچنین سرشار از فیبر و پروتئین است.

برای تهیه بیسکویت گندم:

یک و نیم پیمانه آرد، ¾  قاشق چایخوری نمک، ۱/۳ پیمانه روغن زیتون ویک پیمانه آب  نیاز دارید.

آرد را با نمک ترکیب کرده و روغن و آب را به آن اضافه کنید. خمیر را ورز دهید تا یکدست شود، سپس آن را بر روی یک سطح آرد پاشی شده قرار دهید و با وردنه خمیر را  پهن کنید و به دلخواه قالب بزنید، کمی نمک برای مزه ­دار شدن روی آنها بپاشید، بیسکویت­ ها را  به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در فر با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد  قرار داده تا سطح آن  قهوه­ایی کمرنگ شوند.


۲٫ تخم­ مرغ آبپز :

تخم­ مرغ آبپز

از بهترین، ساده ­ترین و سریع ­ترین گزینه­ ها برای یک صبحانه رژیمی بدون کربوهیدرات است. غذایی که می­تواند به راحتی برای مدت زمان طولانی شما را سیر نگه دارد.


۳٫ اسموتی :

اسموتی توت فرنگی

اسموتی نیز می­تواند انتخاب مناسب برای یک وعده صبحانه بدون کربوهیدرات باشد. برای این منظور کافی است تا نصف پیمانه شیر یا ماست را با نصف پیمانه آب پرتقال، نصف یک موز و مقداری توت فرنگی در مخلوط ­­کن بریزید و کاملا میکس کنید، همچنین در صورت تمایل  می­توانید از پودر تخم کتان نیز استفاده نمایید تا وعده صبحانه رژیمی شما کامل شود.


۴٫ کباب میوه :

کباب میوه

برای این منظور می­توانید از سیخ­ های چوبی استفاده نماید و برش از میوه­های فصل را به سیخ بکشید و هر صبح یکی از کباب­های میوه خوشمزه را نوش جان کنید، برای تنوع می­توانید از برش­های کوچک انواع پنیر نیز استفاده کنید.


۵٫ سالاد کرفس همراه با سیب و گردو :

سالاد کرفس همراه با سیب و گردو

مقدر مناسبی از سیب و کرفس  و گردو را باهم ترکیب کرده و در صورت تمایل با سس خردل آن را مزه­ دار کنید.


۵ دستور صبحانه رژیمی برای کودکان

از آنجا که شاید طعم غذاهای رژیمی برای کودکانی که از اضافه وزن رنج می­برند خوشایند نباشد، از خوردن آن فراری باشند. بنابراین والدین به­دنبال راه­حلی هستند با تهیه صبحانه رژیمی خوشمزه، کاهش وزن را در کودکان خود شاهد باشند.

۱٫ بلغور جو همراه با کره بادام زمینی :

بلغور جو همراه با کره بادام زمینی

برای تهیه این صبحانه رژیمی  یک پیمانه بلغور جو را بپزید تا کاملا پوره شود.

دو قاشق سوپ­ خوری شکر قهوه­ایی و دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی  را در ظرفی دیگر با هم ترکیب کنید و به بلغور جو اضافه نمایید . یک عدد موز خرد شده را نیز به این مواد اضافه کنید و در نهایت دو قاشق سوپ­خوری عسل  روی مخلوط بالا بریزید.


۲٫ شیر و موز :

شیر و موز

برای این نوشیدنی کافی است یک لیوان شیر را با یک عدد موز و مقداری دارچین در مخلوط­کن بریزید و آنها را کاملا با هم ترکیب نمایید.


۳٫ شیر و خرما :

شیر و خرما

نوشیدنی شیر و خرما نیز گزینه ­ایی مناسب برای یک صبحانه رژیمی است. برای این منظور یک لیوان شیر را با سه عدد خرما در مخلوط کن بریزید و آنها را کاملا با هم مخلوط نمایید.


۴٫ لوبیا چیتی :

لوبیا چیتی

لوبیا چیتی پخته شده گزینه­ایی مناسب برای صبحانه رژیمی می­ باشد. برای این منظور بهتر است از قبل لوبیا  را اصطلاحا خیس دهیم و سپس آن را بپزیم. لوبیای چیتی پخته شده را آبلیمو و روغن زیتون سرو کنید.


۵٫ تن ماهی و سبزیجات :

تن ماهی و سبزیجات

با ترکیب تن ماهی و سبزیجاتی مانند کلم بروکلی، جعفری و پیازچه، تخم کتان روغن زیتون و خیارشور می­توانید یک صبحانه رژیمی برای فرزندان خود تهیه نمایید.


 ۵ دستور صبحانه رژیمی برای بدنسازی

خب در این قسمت میخواهیم به شما بدنسازان عزیز چند دستور صبحانه خیلی عالی و مقوی معرفی کنیم:

۱٫ ماست یونانی :

ماست یونانی

از جمله غذاهایی که در برنامه صبحانه رژیمی بدنسازی به آن اشاره می­شود استفاده از ماست یونانی است. این ماده غذایی  منبع غنی از پروتئین می­ باشد.

پروتئبن ماده ­ایی است که بدنسازان برای عضله سازی به آن نیاز دارند. ماست یونانی را می­توانید با انواع میوه ­ها ترکیب کرده و به عنوان یک صبحانه رژیمی برای بدنسازی مورد استفاده قرار دهید.


۲٫ تخم مرغ آب پز :

استفاده از تخم­ مرغ آبپز به بدنسازان بسیار توصیه می­شود. برنامه رژیمی را نمی ­توانید پیدا کنید که در آن از تخم ­مرغ خبری نباشد. استفاده از تخم ­مرغ آب­پز دربرنامه صبحانه رژیمی بدنسازان یک اصل است.


۳٫ املت سبزیجات :

املت سبزیجات

برای تهیه املت سبزیجات به دنبال دستور غذایی خاصی نباشید. کافی است مجموعه ­ایی از سبزیجات دلخواه خود را در تابه ریخته و یک عدد تخم مرغ به آن اضافه کنید و این صبحانه رژیمی را به نام خود ثبت کنید. می توانند از قارچ؛ فلفل دلمه، گوجه، جعفری، اسفناج و …. استفاده کنید.


۴٫ سالاد میوه همراه با پنیر کاتیج :

سالاد میوه همراه با پنیر کاتیج

پنیر کاتیج در کنار برش­ هایی از میوه غذایی است که سرشار از پروتئین و کربوهیدرات­ های فیبردار است. استفاده از این صبحانه رژیمی می­ تواند به فرآیند عضله ­سازی بدنسازان کمک کند.


۵٫ کره بادام زمینی و جو :

کره بادام زمینی و جو در برنامه صبحانه رژیمی

یک پیمانه جو پخته شده را با یک قاشق­ غذا خوری کره بادام زمینی مخلوط کرده و کمی به آن دارچین و یک ماده شیرین کننده مانند عسل اضافه کنید، برای رقیق کردن آن میتوانید از مقداری شیر کم چرب استفاده کنید. این ترکیب را با نان مصرف کنید.


۵ دستور صبحانه سبزیجات

استفاده از انواع املت سبزیجات می­تواند به­ عنوان یک صبحانه رژیمی در نظر گرفته شود.

۱٫ املت سبزیجات :

املت سبزیجات

برای این منظور کافی است تا مقداری فلفل دلمه ای را در کره تفت دهید و سپس ذرت، نخود سبز، گوجه و هویج پخته­شده نگینی را به آن اضافه نمایید و همه مواد را با کره تفت دهید.

سپس یک عدد تخم مرغ را در ظرف شکسته و با کمی نمک و فلفل مزه دار کنید، در تابه ­ایی دیگر مقداری کره ریخته و مقداری از تخم مرغ را درون آن میریزیم ، کمی صبر کنید تا تخم مرغ خود را بگیرد،

سپس سبزیجات را روی تخم مرغ ریخته و بقیه تخم­مرغ را روی آن می ریزم و اجازه می­دهیم تا کاملا بپزد. می­ توانید املت را مانند کوکو برگردانید تا سطح آن برشته شود.


۲٫ اسموتی سبزیجات :

اسموتی سبزیجات

برای تهیه اسموتی سبزیجات، می­توانید مقدار هویج و توت­ فرنگی را با شیر کم­چرب داخل مخلوط کن ریخته و کاملا آنها را با هم ترکیب نمایید. در تهیه اسموتی می­توانید از انواع سبزیجات مانند کرفس نیز استفاده نمایید.

از آنجا که ممکن است طعم سبزیجات برای شما د لچسب نباشد، بهتر است به استفاده از میوه در کنار آن نیز فکر کنید.


۳٫ سالاد سبزیجات :

سالاد سبزیجات

از انواع سبزیجات برای تهیه این نوع سالاد می­توانید استفاده کنید و به عنوان یک صبحانه رژیمی از آن استفاده کنید. برای این منظور کافی است تا به میزان کافی کلم بروکلی، گوجه، قارچ، کاهو، بادام درختی، پنیر لاکتیکی را به قطعات ریز برش زده و با مقدار روغن زیتون و آبلیمو مصرف کنید.


۴٫ املت اسفناج :

املت اسفناج در صبحانه رژیمی

برای این منظور مقداری اسفناج را به قطعات درشت خرد کرده و با مقدار کمی آب بپزید و اجازه دهید تا سرد شود.

در ظرف دیگر یک عدد تخم­مرغ را کاملا هم بزنید و اسفناج­ های پخته شده را به آن اضافه کنید و با نمک و فلفل مزه ­دار کنید. داخل تابه مقداری کره ریخته تا کمی داغ شود، سپس مواد را داخل آن ریخته و اجازه دهید تا کاملا تخم ­مرغ خود را بگیرد. می­توانید همانند کوکو دو طرف آن را سرخ کنید.


۵٫ سالاد گوجه­ فرنگی و اسفناج :

سالاد گوجه­ فرنگی و اسفناج

دو عدد هویج را بپزید و آن را نگینی خرد کنید، دو عدد خیار و گوجه را نیز به قطعات کوچک برش بزنید. اسفناج را نیز به­صورت خام ساطوری کنید، همه مواد را باهم ترکیب کرده و در نهایت با سرکه بالزامیک ، روغن زیتون، نمک و فلفل سرو کنید.


۵ دستورالعمل ایرانی

در این قسمت با صبحانه های رژیمی ایرانی تر در خدمت شما هستیم.

۱٫ خوراک قارچ و هویج : 

خوراک قارچ و هویج

وقتی صحبت از رژیم می­شود نمی­توان به­ سراغ سبزیجات نرفت.

کمی ماهی­تابه را چرب کنید مقداری پیاز، قارچ، هویج و فلفل دلمه را نگینی کرده و در آن تفت دهید، اجازه دهید تا مواد کاملا بخار­پز شوند. مقداری نمک و فلفل به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا آب قارچ به اصطلاح کشیده شود و سپس آن را با نان سرو کنید.


۲٫ ماکارانی با سبزیجات :

ماکارانی با سبزیجات

  • یک عدد هویج و کدو را پوست بگیرید و به صورت نوار­های بلند و باریک برش بزنید. به مدت یک دقیقه آنها را در آب جوش قرار دهید و سپس آبکش کنید.
  • در یک ماهی­تابه مقداری روغن زیتون ریخته و در صورت تمایل از یک حبه سیر استفاده کنید.
  • مقدار ماکارانی نواری را در آب جوش بریزید و اجازه دهید تا بپزد، نیازی به آبکش کردن ماکارانی نیست.
  • ماکارانی را همراه سبزیجات به ماهی­تابه منتقل کرده و آنها را کاملا با هم ترکیب نماید.

۳٫ سالاد قارچ و مرغ :

سالاد قارچ و مرغ

سینه مرغ را به صورت نوارهای باریک برش بزنید و با مقداری روغن زیتون آنها را بپزید، مقداری قارچ و پیاز نگینی  را نیز به آن اضافه کرده و در نهایت قطعات کوچکی از کلم بروکلی را به آن اضافه کنید و با مقداری نمک و فلفل آن را مزه دار کنید.


۴٫ سالاد لوبیا چیتی :

سالاد لوبیا چیتی

برای تهیه این صبحانه رژیمی ساده کافی است تا مقداری لوبیا چیتی را پخته و با قطعات کوچکی از کلم بروکلی، کاهو و قارچ آن را سرو کنید. با استفاده از روغن زیتون و آبلیمو می توانید آن را مزه دار کنید.


۵٫ سالاد جوانه ­ها :

سالاد جوانه ­ها و صبحانه رژیمیبرای تهیه سالاد جوانه ­ها دستورالعمل های زیادی وجود دارد. ترکیب جوانه گندم با فلفل دلمه­ایی، هویج و کلم بروکلی وعده ایی  مناسب برای یک صبحانه رژیمی است.


جمع بندی:

در برنامه ­های رژیمی خود، صبحانه را از وعده ­های غذایی حذف نکنید. افرادی که وعده صبحانه را حذف کردند با نتیجه معکوس مواجه شده ­اند. صبحانه به عنوان اصلی ترین وعده غذایی است و به­ طور کاملا موثری می­تواند انرژی روزانه را تامین نماید. داشتن یک برنامه صبحانه رژیمی مناسب منجر می­شود تا در طول روز همواره احساس سیری داشته باشید و از این رو برای دریافت کالری به سراغ غذا خوردن نروید.

در برنامه صبحانه رژیمی سعی می­شود تا از همه گروه­ های غذایی در آن استفاده شود.

مصرف مواد غذایی که بتواند فیبر بدن را تامین نمایید تاثیر بسزایی در کاهش وزن دارد که به طور ویژه به استفاده از غلات کامل  اشاره می شود.


منابع : zalzalacchandochontopnazcoca

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.